Taková normalní rodinka

4. května 2008 v 10:12 | sabrinab |  Filmi



V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času! Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou "normální" rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události. Pan Hanák se projeví nejen jako milovník zvířat a Zdeňkova maminka se rozhodne, že překoná odpor a seznámí se s novými příbuznými!
Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové. Naváže na to nejlepší z televizního zpracování a zároveň obohatí děj o nové situace a zvraty. Vznikla komedie schopná oslovit diváky napříč generacemi - ty, kteří legendární televizní "Rodinku" milovali, tak i ty, kteří ji nikdy neviděli. Taková normální rodinka chce navázat na půvab a oblibu tradičních českých veseloher. Je to příběh o směšných lidských slabůstkách, komických i absurdních situacích, které nutně musí potkat soužití několika generací, ale především o sounáležitosti, toleranci a lásce, která drží rodinu pohromadě i v těch nejtěžších situacích.
Český název: Taková normální rodinka
Originální název: Taková normální rodinka
Česká premiéra: 17. dubna 2008
Natočeno: Česká republika 2008
Režie:Patrik Hartl

Hrají: Eva Holubová (Hanáková), Jaromír Dulava (Hanák), Monika Zoubková (Kateřina), Jiří Mádl (Zdeněk), Ivana Chýlková (Zdeňkova matka), Vanda Hybnerová (Pavla), Liliyna Malkina (babička), Adam Mišik (raubíř), Štěpán Krtička (raubíř), Marián Labuda (Poštolka), Marika Procházková (paní Hrdličková), Luboš Kostelný (Petr), Hynek Čermák (pan Hrdlička)
Přístupnost: přístupný
Délka: 90 minut
Žánr: Komedie
Distributor: Falcon
http://i.idnes.cz/08/042/cl/JAZ225657_5.jpg
Obrázek “http://media.novinky.cz/266/122662-article-zivun.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://media.novinky.cz/407/124072-article-p26tv.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://img.ihned.cz/attachment.php/14469240/JykQqjR9pbn7z1rhldxCPi5U8MAsWGSF/takova_normalni_rodinka_192.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabka Gabka | 4. května 2008 v 10:32 | Reagovat

g.sabova.sblog.cz nechtěla by jsi se mnou spřátelit???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama